Nazywany „Śpiącym Prorokiem” ze względu na głębokie transy, w których dokonywał „czytań”. Cayce, rzekomo kierowany przez istoty z innego świata, miał podobno diagnozować i proponować leczenie chorób i urazów z zadziwiającą dokładnością.

Podczas snu odpowiadał również na pytania dotyczące tematów zarówno pospolitych, jak i ezoterycznych. Za jego życia dokonano tysięcy nagrań z jego odczytów, które obejmują takie tematy, jak zaginione cywilizacje, pochodzenie rasy ludzkiej, religia, przyszłe wydarzenia i inne.

Niezwykły mistyk opowiedział o Apokalipsie

Twierdząc, że nie pamiętał swoich słów w stanie transu, Cayce przedstawił obraz skromnego everymana, który sam był zaskoczony swoimi niesamowitymi zdolnościami. Pomimo swojej reputacji w społeczności New Age, jasnowidz urodzony w Kentucky nie jest pozbawiony przeciwników.

Sceptycy szybko zwracają uwagę, że wierzący mają tendencję do podkreślania psychicznych „trafień” Cayce'a nad jego „pudłami”. Szaman czy szarlatan, to dziwaczna historia Edgara Cayce'a, Śpiącego Proroka.

Cayce był prawdopodobnie pierwszym, który wyobraził sobie zbliżającą się walkę rasową w kraju, brzmiąc jak jego oryginał ostrzeżenie w latach dwudziestych. Przepowiedział także, w 1939 r., śmierć dwóch urzędujących prezydentów, wiążąc te zgony w czasie, z dodatkową przepowiednią konfliktów rasowych i robotniczych oraz zamieszek motłochu.

Z pewnością wszystko to wydarzyło się między śmiercią Franklina D. Roosevelta w kwietniu 1945 roku a Johnem F. Kennedy został zamordowany w listopadzie 1963. Zamieszki w Little Rock, Birmingham, Chicago, New York aż za dobrze pokazał, jak bardzo Cayce miała rację. I jego proroctwa, które znajdują się w aktach A.R.E., gdzie mogą być sprawdzane i ponownie sprawdzane, mają przykry obraz nadchodzących dni: „Wtedy twoja ziemia ujrzy spływ krwi, jak w czasach, gdy brat walczył z bratem”. Cayce nie był prorokiem w konwencjonalnym sensie.

Nie lubił przewidywać ani kierować uwagi na siebie. Często powstrzymywał się od mówienia ludziom, co widział, bo nie chciał wpłynąć na ich wolny wybór. Cayce rozpoznał w wyborach dokonanych przez jednostkę jego szansa na rozwój, nawet jeśli wynik może być przewidziany.

najbardziej niepokojące przepowiednie śpiącego proroka dotyczą wydarzeń, które mają dopiero nadejść. Według Cayce'a Ziemię czekają katastrofalne zmiany geologiczne, które przekształcą kontynenty i narody. Do najbardziej szokujących Proroctw Cayce'a należą prognozy potężnych trzęsień ziemi na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, które spowodują całkowite zniszczenie Nowego Jorku, Los Angeles i San Francisco.

O tym się mówi: Adam Małysz ujawnił tajemnicę Stefana Horngachera. Kibice mogą być bardzo zaskoczeni

Zerknij: Pacjenci borykają się ze sporymi trudnościami. W aptekach zaczyna brakować leków. O jakich specyfikach mowa